خانه سلامت زندگی سالم روانشناسی چگونه رفتار کنید که خانواده همسرتان دوست تان داشته باشند

چگونه رفتار کنید که خانواده همسرتان دوست تان داشته باشند

7 دقیقه خوانده شده
0
0
58

۱٫با همسرتان در مورد این مسئله بحث کنید. مطمئناً شوهرتان شناخت بهتری نسبت به خانواده اش دارد. باید تلاش کنید که بفهمید که دیگران چه کارهایی انجام می دهند که آن ها دوست ندارند. بنابراین متوجه می شوید که وقتی در جمع آن ها هستید چگونه باید رفتار کنید. به عنوان مثال شاید خانواده ی همسرتان کسی را که خیلی به ظاهرش توجه کند و سعی کند زیبا باشد را دوست نداشته باشند.

۲٫با احترام با آن ها برخورد کنید مگر در مواردی که کار وحشتناکی انجام داده باشند؛ مثلاً به همسرتان بی احترامی کرده باشند یا چیزی شبیه به این. احترام به آن ها به نفع خودتان هم هست و موجب می شود که آن ها هم به شما احترام بگذارند و بیشتر تمایل داشته باشند که به شما کمک کنند.

۳٫مؤدبانه رفتار کنید. اگر شما یک رویکرد و نگرش خاص را که آن ها دوست ندارند را در پیش بگیرید، مطمئناً این کار شما برای آن ها خوشایند نخواهد بود. اما اگر مؤدبانه رفتار کنید و در برخورد با آن ها، خواهش و همچنین تشکر کنید آن ها بیشتر دوست دارند که با شما ملاقات داشته باشند و شما را به عنوان یک دوست خوب و خوش برخورد و مهربان می شناسند.

۴٫لبخند بزنید و طوری رفتار کنید که به آن ها نشان دهید که از دیدنشان خوشحال شده اید. هر چه قدر رفتارتان دوستانه تر باشد، مطمئناً آن ها از دیدن شما بیشتر خوشحال خواهند شد.

۵٫هدایایی که دوست دارند برای آن ها بخرید. هدیه دادن بهترین راه برای نشان دادن این است که شما چقدر یک نفر را دوست دارید. ببینید که چه چیزهایی را می پسندند و همان ها را به آن ها هدیه دهید. تاریخ تولدهایشان را فراموش نکنید!

۶٫با آن ها صحبت کنید. می توانید در مورد موضوعات مختلفی حرف بزنید اما بهتر است در مورد آن موضوعاتی صحبت کنید که در موردشان با هم، هم عقیده هستید. این کار باعث می شود که فضای بین تان بهتر شود و شما متوجه شوید که چند نفر مثل شما فکر می کنند. سعی کنید که بر سر یک موضوع با آنها مشاجره و بحث نکنید چون فقط باعث اوقات تلخی و ناراحتی می شود.

۷٫در جمع آن ها راحت باشید. اگر در جمع خانواده ی همسرتان ناراحت و عصبی باشید، مطمئناً آن ها هم همین طور برخورد خواهند کرد. اگر این طور باشید و از آن ها فاصله بگیرید، مطمئناً از شما می رنجند و فکر می کنند که شما از آن ها خوشتان نمی آید.charekar family

۸٫رودربایستی همیشه ضروری است!

برای بیشتر افراد، ارتباط برقرار کردن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسیار سخت است. حتی اگر مادرشوهرشان را به عنوان بهترین دوستشان بدانند. بسیاری از مادرشوهرها نگران نحوه رفتار کردن عروسشان با پسرشان هستند. ابتدا ممکن است ارتباط برقرار کردن با مادرشوهر کمی سخت باشد اما با مشخص کردن حد و حدودی بین شما و او مشکل حل می شود.

هرگز نباید مسائل مالی تان را با خانواده همسر در میان بگذارید، نباید بدگویی همسرتان را نزد خانواده اش بکنید و مهم تر از همه آنها نباید از اختلافاتی که داشته اید پیش خانواده شوهرتان حرفی بزنید. نیازی به گفتن ندارد که اختلافات شما با پدر، مادر و خواهر و برادر خودتان هم جزو اسرار مگو است که هرگز نباید پیش خانواده شوهرتان آنها را فاش کنید. خانواده شوهر هر قدر هم مهربان باشند، هر قدر به آنها اعتماد داشته باشید و حتی هر قدر آشنای شما و خانواده تان باشند، باز هم شما را به چشم فرزندانشان نمی بینند. آنها دوستتان دارند اما در جایگاه دوم؛ بعد از فرزندانشان. درست در جایگاه عروسی که به تازگی وارد خانواده شان شده است. پس حرمت ها را رعایت کنید.

۹٫بعضی از مسائل وجود دارد که نباید اقوام شوهر در آنها دخالت کنند. موضوع اول پول داشتن یا نداشتن است.

در بیشتر موارد خانواده همسر سعی می کنند که به فرزند و یا عروس و دامادشان کمک کنند اما اگر آنها این قصد را داشته باشند که روش زندگی خودشان را بر زندگی فرزندشان پیاده کنند، شما احساس می کنید ابتکار عمل ازتان گرفته شده و دیگران قصد دارند سبک زندگی شما را مطابق با میل خود تغییر دهند. دلیلی ندارد که خانواده ها از فرزندانشان به خاطر نحوه خرج کردن پولشان، یا پس انداز کردن آن یا حتی مقدار درآمد ماهیانه شان عیبجویی کنند. بهتر است برخی مسائل زندگیتان را بین خودتان خصوصی و شخصی کنید و در خانواده های همسرتان نفوذ نکند.

۱۰٫قانون بعدی حد روابط با فامیل شوهر این است. این که آنها هرگز نباید از رفتارهای همسرمان که برای ما ناخوشایند است آگاه شوند.هرگز.

حتی اگر در اوایل دوران عقد هستید و هنوز خیلی از خصوصیات رفتاری همسرتان را کشف نکرده اید، از غافلگیر نشان دادن خود در مواجهه با رفتارهای نامناسب همسرتان خودداری کنید. در جمع نشان ندهید که از رفتار همسرتان ناراضی هستید. پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را خوب می دانند و نیازی به یادآوری آنها نیست.

انجام دادن این کار مشکلات عدیده ای را سبب می شود. اگر همسرتان مشکلاتی دارد با دوستانتان در میان بگذارید نه با مادرشوهرتان. زیرا زمانی که مشکلتان با شوهرتان حل شد، هرآنچه که شما درمورد همسرتان با مادرشوهرتان مطرح کردید به خاطرش می ماند. بهترین راه این است که مشکلات زناشویی تان را با دوستانتان و یا غریبه ها مطرح کنید یا در دفتر خاطراتتان یادداشت کنید.

نکات و هشدارها:

-اگر خانواده ی همسرتان ببینند که شما سعی می کنید همسرتان را خوشحال کنید، مطمئناً خوشحال خواهند شد و به این موضوع با دید مثبت نگاه می کنند. بنابراین در جمع آن ها با همسرتان برخورد خوبی داشته باشید!
-از همسرتان بپرسید که چگونه می توانید رابطه ی بهتری با پدر و مادرش داشته باشید.
-فراموش نکنید که ممکن است آنها هم مانند خودتان، با شما احساس راحتی نداشته باشند. اما ممکن است آنها مایل باشند که شما آنها را دوست داشته باشید اما نمی دانند چطور این کار را انجام دهند. در چنینی موقعیتی خودتان باشید و کمی آرام باشید و آنها را هم تشویق کنید که خودشان باشند و راحت رفتار کنند. فراموش نکنید که شوهرتان هم در همین خانه زندگی کرده و بزرگ شده است. بنابراین حتماً می توانید راهی پیدا کنید که رابطه ی بهتری با آنها داشته باشید.
-سعی کنید که کارهای مورد علاقه ی آنها را هم انجام دهید. مثلاً نوشیدنی مورد علاقه ی آن ها را درست کنید و با هم بخورید. این کار حتماً برای آنها خوشایند خواهد بود.
-بهتر است که آرامش تان را حفظ کنید. آنها یک بخش بزرگ از زندگی تان نیستند که بخواهید از زندگی تان حذف شان کنید. اگر واقعاً با شما بد هستند سعی کنید از آنها بپرسید که باید چه کاری انجام دهید تا آن ها دوست تان داشته باشند.
-اگر متوجه شدید که خانواده ی همسرتان شما را دوست ندارند (به طور مثال صراحتاً این موضوع را به شما گفتند)، دیگر نباید از آن ها بپرسید که چه کاری انجام دهید تا دوست تان داشته باشند. شاید واقعاً این طور که می گویند نباشد و کمی دوست تان داشته باشند اما نمی دانند چطور آن را نشان دهند.
-گاهی اوقات شاید نتوانید احترام و محبت آن ها را جلب کنید و به احتمال زیاد قادر نخواهید بود که تغییرشان دهید. بنابراین شاید مجبور شوید که کمی از آن ها فاصله بگیرید.

منبع : تبیان، پی ها

بارگذاری بیشتر در روانشناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه میتوانیم با حواس پرتی مقابله کنیم

رهایی از حواس پرتی و ایجاد تمرکز حواس در افراد مختلف، متفاوت است و به حالت درونی، تجربه‌ها…