خانه سلامت نکات سلامت چگونه از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کنیم

چگونه از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کنیم

1 دقیقه خوانده شده
0
0
191

rotten food1

راه های جلوگیری از فاسد شدن:

۱) گرم نگه داشتن غذا

گرمای زياد، بيشتر ميکروب‌ها را می کشد و غذا را از نظر بار ميکروبی سالم می کند. اگر غذای پخته شده‌ای را مدتی بعد می خواهيد سرو کنيد، حتما آن را گرم نگه داريد. اين کار از فاسد شدن غذا جلوگيری میکند. 

۲) سرد کردن غذاها

بهترين روش برای نگهداری از غذايی که فعلا نمی خواهيد مصرفش کنيد، سرد کردن آن است. باقی مانده غذاها را در يخچال يا فريزر گذاشته و دقت کنيد که ظرف محتوی غذا درپوش داشته باشد. توجه کنيد که کمی گرم نگه داشتن غذا سبب جلوگيری از رشد ميکروب‌‌ها در آن و فاسد شدن غذا نخواهد شد. همچنين سرد يا منجمد کردن، ميکروب‌های مواد غذايی را از بين نمی برد بلکه از سرعت رشد آنها خواهد کاست. مسموميت‌های غذايی اغلب زمانی به وقوع می پيوندند که ماده غذايی پس از آماده شدن، مدت زيادی در دمای محيط بماند. غذايی را که از بيرون تهيه کرده‌ايد حتما در يخچال يا فريزر نگه‌داری کنيد.

۳) منجمد کردن غذاها

سرمای يخچال در حدود۴ درجه سانتی گراد بوده، در حالی که سرمای فريزر بايد صفر درجه سانتی گراد باشد. توجه کنيد که در انتقال مواد غذايی به فريزر به ظرف مورد استفاده و نيز اندازه آن توجه کنيد. اگر ظرف بزرگی داريد که پر از غذا است، آن را در ظروف کوچک‌تر ريخته و داخل فريزر بگذاريد تا هر چه زودتر منجمد شوند. عقيده عوام بر اين است که غذاهای داغ را نبايد در يخچال گذاشت در صورتی که آزمايش‌های ميکروبی نشان داده‌اند، گذاشتن غذای داغ در محيط آشپزخانه تا سرد شدن آن، مقدار بار ميکروبی غذا را به طور قابل ملاحظه‌ای افزايش داده و هر چه اين زمان طولانی تر باشد، بار ميکروبی بيشتر خواهد بود. در ضمن گذاشتن غذای داغ در يخچالی که سالم بوده و دمای آن حدود ۴ درجه سانتی گراد است مشکلی ايجاد نخواهد کرد.

rotten food2

سوال مهمی که درباره مصرف مواد غذايی منجمد مطرح می شود اين است که آيا می توان غذای منجمدی را که بخشی از آن يا تمام آن آب شده است، دوباره منجمد کرد؟

غذای منجمدی که يخش آب شده ولی هنوز حاوی کريستال‌های يخ است، دوباره قابل انجماد می باشد اما اگر يخ آن تماما آب شده باشد، انجماد دوباره کار درستی نيست. سبزی ها اگر حاوی کريستال‌های يخ باشند، دوباره قابل انجمادند و اين امر درباره گوشت و مرغ خام نيز صدق می کند. درباره مواد غذایی پخته شده مانند: گوشت و مرغ، آنها را درون قابلمه گذاشته و در آن را محکم ببنديد تا طعم آن عوض نشود و بعد دوباره فريز کنيد.

rotten food3

نکته مهم در انجماد دوباره : توجه به اين نکته است که غذاهای دريايی را اگر حتی حاوی کريستال‌های يخ باشند دوباره منجمد نکنيد، اين دسته از مواد غذايی بعد از خروج از انجماد بايد سريع پخته شوند. ميوه‌ها و محصولات آنها به شرط اينکه طعم‌ شان عوض نشده باشند دوباره قابل انجمادند. آجيل‌ها، نان‌ها، کيک‌های ساده و کلوچه‌ها را می توان با اطمينان دوباره منجمد کرد.
غذاهای خامه‌دار، پودينگ‌ها و بستنی بعد از خروج از انجماد بايد دور انداخته شوند، اين گونه مواد غذايی را هرگز دوباره منجمد نکنيد. همواره به اين نکته توجه داشته باشيد که ميوه‌ها، سبزی ها، گوشت‌، مرغ و غذاهای از پيش آماده شده ممکن است بدون اينکه بوی خاصی داشته باشند، فاسد شده باشند. اگر اين مواد دوباره منجمد شده و پخته شوند، خطرهای بسياری به دنبال خواهند داشت.

تندرست باشید.

منبع:parsiteb

بارگذاری بیشتر در نکات سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توان متوجه شد که انگشت پایمان شکسته است

اگر انگشت پایمان شکسته باشد، معمولاً کبود و متورم می‌شود و ممکن است که زیر ناخن هم خون جمع…