خانه سلامت زندگی سالم روانشناسی چگونه می توانیم رمانتیک بودن را یاد بگیریم

چگونه می توانیم رمانتیک بودن را یاد بگیریم

1 دقیقه خوانده شده
0
0
80

۱) با برنامه ریزی و فکر شده عمل کنید:

به هدیه ای که می دهید فکر کنید:

– هدیه دادن گل و شکلات هر کسی را خوشحال میکند، اما اگر با کمی فکر به شریک خود هدیه را بدهید که نشان بدهد شما شناخت زیادی از او دارید، این هدیه تاثیر خیلی بیشتری خواهد گذاشت. پس برای انتخاب هدیه به این فکر کنید که علائق او بیشتر در مورد موسیقی، ورزش، غذا، آشپزی، کتاب، و یا مد و لباس است؟ با توجه به علاقه اش هدیه مناسبی را انتخاب کنید و در مناستبی که از قبل فکر کرده اید هدیه را تقدیم کنید.

یادداشتهای رمانتیک را فراموش نکنید:

– برای ابراز عشق و علاقه و رمانتیک بودن ، یکی از بهترین روشها نوشتن یادداشتها و پیغامهای رمانتیک است. برای سورپرایز بیشتر میتوانید به موارد زیر فکر کنید: اگر صبحها زودتر از همسرتان خانه را ترک میکنید، روی آینه دستشویی بنویسید چقدر دوستش دارید و برای دیدار مجدد در شب لحظه شماری میکنید. یا اگر همسرتان اهل مطالعه است میتوانید پیغام رمانتیک خود را داخل کتابی که در حال مطالعه است بگذارید و پس از چند روز که به صفحه مورد نظر رسید با دیدن پیغام عاشقانه شما سورپرایز میشود.

– یا اگر همسرتان چند روزی به سفر میرود میتوانید پیغام عاشقانه تان را درون کیف سفرش بگذارید و هنگامی که کیف خود را باز میکند با خواندن پیغام عاشقانه شما، شما را در کنار خود احساس خواهد کرد.

– گاهی او را در ملاقات ها سورپرایز کنید و با او، از ته دل بخندید و از آرامشتان کنار یکدیگر لذت ببرید.
– در طول روز ایمیل یا مسیجهای رمانتیک برایش ارسال کنید. در طول روز با ارسال پیغامهای کوتاه رمانتیک هم از حال همسر خود جویا شوید و هم به او بگویید که به یادش هستید و دوستش دارید. تاثیر این روش کم دردسر را جدی بگیرید.

۲)  در روشهای ابراز احساسات رمانتیک، خلاق باشید:

– پیغامهای رمانتیک خود را روی برگه کوچک بنویسید و در محلهای غیرمعمول بگذارید. مثلا: با یکی از رژ لبهایی که استفاده نمیشود بر روی آینه دستشویی بنویسید. یا اگر میز چوبی قدیمی دارید روی آن با چاقو حکاکی کنید، یا در رستوران پیغام رمانتیک خود را به گارشون بدهید و زمانی که سر میز هستید برای همسرتان همراه منو بیاورد.
– میتوانید حرفهای رمانتیک و پیغامهای عاشقانه تان را روی CD ضبط کنید و در ماشین همسرتان بگذارید و برای اولین بار که قصد رانندگی داشت با شنیدن پیام شما سورپرایز خواهد شد.
– عکسهای دیجیتالی تان را پرینت کنید و یک آلبوم عکسهای رمانتیک از روزها و خاطره های شیرینی که با یکدیگر داشتید درست کنید.
” نیازی نیست حتما روز تولد همسرتان یا سالگرد ازدواجتان را جشن بگیرید. میتوانید بصورت کاملا تصادفی یک روز که همسرتان اصلا انتظار ندارد را با یک سورپرایز فوق العاده، به یاد ماندنی کنید. “

۳) احساس علاقه را در رابطه تان همیشه زنده نگه دارید:

– هیچگاه ارتباط جسمی را فراموش نکنید. زمانی که با هم خرید میروید سعی کنید همیشه دستش رو بگیرید. زمانی که در خانه فیلم میبینید در آغوش بگیرید، هیچ روزی را بدون اینکه همسرتان را در آغوش بگیرید و بوس کنید نگذرانید. از لحاظ ظاهری همیشه سرحال باشید. همیشه اصلاح صورت خود را انجام دهید. هر زمانی که با یکدیگر رستوران و مکانهای تفریحی میروید بگونه ای لباس بپوشید انگار که برای اولین بار است میخواهید با یکدیگر بیرون بروید. بعضی زمانها را بدون همدیگر بگذرانید. در حالی که این جمله خیلی رومانتیک بنظر نمیرسد، ولی مقداری از وقت خود را با دوستانتان بگذارنید. این کار باعث میشود حتی قدر لحظه هایی که با همدیگر هستید را بیشتر بدانید و فرصت داشته باشید زمانی که از هم دور هستید به همدیگر ابراز دلتنگی کنید.
با یکدیگر بیرون بروید. حداقل یک روز هفته را با همدیگر به طبیعت بروید، کوهپیمایی کنید، به تماشای غروب بنشینید و …

منبع: چاره کار

بارگذاری بیشتر در روانشناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه میتوانیم با حواس پرتی مقابله کنیم

رهایی از حواس پرتی و ایجاد تمرکز حواس در افراد مختلف، متفاوت است و به حالت درونی، تجربه‌ها…