خانه ورزش زیبایی اندام فیتنس چگونه می توان در دوران شیردهی وزن کم کنیم

چگونه می توان در دوران شیردهی وزن کم کنیم

2 دقیقه خوانده شده
0
0
220

برای جاری شدن شیر، هورمونی به نام اكسی توسین لازم است كه در مغز ساخته و ترشح می شود و رژیم های سخت باعث كم شدن این هورمون و كاهش جریان شیر می شود.

دكتر سوسن پارسای متخصص تغذیه می گوید: بیشتر از دو كیلو گرم كاهش وزن در ماه برای مادران شیرده ممنوع است و هیچ مادری نباید در دوران شیردهی غذایش را آنقدر كم كند كه میزان كاهش وزنش بیشتر از این مقدار باشد.

وی افزود: رژیم های سخت باعث سوختن چربی ها می شود و از سوختن چربی ها مواد سمی تولید می شود كه وارد شیر شده و برای نوزاد مضر هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به این كه مادرها نباید در ۶ ماهه اول زایمان فاصله بین وعده های غذایی را زیاد كنند، گفت: مادران شیرده نباید مواد نشاسته ای را از برنامه غذایی خود حذف كنند زیرا مواد نشاسته ای به قند تبدیل شده و انرژی مغز را تامین می كنند و اگر سوخت مغز تأمین نشود، مادر احساس خستگی بیشتری می كند.


توصیه چاره کار به شما مادران گرامی این هست که داشتن یک کودک سالم به مراتب بهتر از داشتن یک اندام زیبا در چند ماه اول زایمان برای شما هست .ما به جای گرفتن رژیم های سخت به شما ورزش کردن زیر نظر پزشک تون رو پیشنهاد می دهیم زیرا با ورزش کردن هم به کودک خود و هم به خودتان سود رسانده اید .

گردآوری : چاره کار
منبع : webda.ir

بارگذاری بیشتر در فیتنس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه میتوان انعطاف پاها را تقویت کنیم

تا به حال برایتان پیش آمده است که حرکات ژیمناستیک را ببینید و با خود بگویید آیا امکان دارد…