خانه سلامت زندگی سالم بهداشت دهان و دندان چگونه می توانیم یک مسواک مناسب بخریم

چگونه می توانیم یک مسواک مناسب بخریم

4 دقیقه خوانده شده
0
0
82

– فلوراید موجود در خمیردندان‌ها باعث تقویت لثه، دندان و بافت‌های داخلی دهان و مواد ساینده موجود در آن باعث زدودن جرم‌های روی دندان می‌شود.

– نوع و اندازه مسواک از اهمیت به سزایی برخوردار است، افزود: معمولاً استفاده از مسواک‌های سفت و با دندانه‌های کلفت به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا مسواک کردن محکم دندان‌ها، باعث تحلیل رفتن لثه می‌شود. مسواک باید سافت یا مدیوم بوده و دارای دو ردیف و هر ردیف شامل بیش از شش دندانه نباشد تا بتوان نقاط مخفی دهان مانند: دندان‌های کرسی و عقل را مسواک کرد.

 

طرز صحیح مسواک زدن:

– جهت مسواک کردن دندان‌های پایین از پایین به بالا و دندان‌های بالا از بالا به پایین

– براساس تکنیک «bath» که مربوط به نحوه مسواک کردن است، مسواک باید به صورت زاویه ۴۵ درجه بر روی لثه قرار گیرد و بر روی دندان به سمت پایین کشیده شود به عبارتی دندان‌های پایین از پایین به بالا و دندان‌های بالا از بالا به پایین مسواک زده شود.سعی کنید به گونه‌ای دندان‌ها را مسواک کنید که لثه روی دندان را بپوشاند و با حرکت مسواک بر روی دندان آن را به لثه بچسبانید.

– به طور معمول عمق لبه لثه با دندان باید دو میلی متر باشد زیرا در این حالت به صورت طبیعی نوعی خودتمیزی انجام می‌شود. اما اگر این عمق بیشتر از دو میلی متر باشد جرم‌های دندان وارد لبه آزاد لثه شده و به آن قسمت می‌چسبد. مدت زمان استفاده بهتر است برای داشتن دندان‌های سالم در هر فصل مسواک خود را تعویض کرده و از مسواک جدید استفاده کنید.

 

سلامت و تندرست باشید.

منبع: namnak

بارگذاری بیشتر در بهداشت دهان و دندان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توان بوی بد سیر و پیاز را بعد از خوردن از بین برد

سیر و پیاز ترکیبات خوشمزه خیلی از غذاهاست اما این خوشمزگی معمولاً به قیمت بدبو کردن دهانتا…