خانه سلامت زندگی سالم چگونه ۵ سال به عمر خود اضافه کنیم

چگونه ۵ سال به عمر خود اضافه کنیم

7 دقیقه خوانده شده
0
0
55

 فعالیت های جسمی کم و حتی باغبانی و انجام کارهای منزل می تواند میزان سلامتی را ارتقا دهد. در ادامه با چاره کار همراه باشید.

– ورزش کردن در هر مرحله ای از زندگی، می تواند فواید زیادی برایتان داشته و شما را در برابر شرایط و بیماری های سخت (مثل بیماری های قلبی) بیمه کند.

– حتی افراد مسن هم می توانند با ورزش منظم ، نتایج چشمگیری در سلامتی خود مشاهده کنند.

– یافته های این مطالعه از نتایج تحقیقی ۴۰ ساله است که برای اولین بار منتشر شده است. و نشان داد کسانی که در فعالیت های جسمی درگیر هستند می توانند حداقل ۵ سال به عمر خود اضافه کنند.

– پروفسور اینگار هولمه می گوید: کاهش ۴۰ درصدی در مرگ و میر با فعالیت بدنی (بدون در نظر گرفتن فعالیت سبک یا سنگین) مرتبط بود.

– بالا رفتن فعالیت بدنی درست مثل ترک سیگار در کاهش مرگ و میر موثر بود.

– متخصصان کسانی که اوقات فراغتشان را صرف کتاب خواندن و تماشای تلویزیون کرده اند را در گروه کم تحرک ، کسانی که برای چهار ساعت در هفته، دوچرخه سواری یا پیاده روی می کردند را در گروه با تحرک متوسط و کسانی که ورزش های رقابتی انجام می دهند را در گروه پر تحرک طبقه بندی می کنند.

– حدود ۶۰۰۰ مورد در سال ۲۰۰۰ برای ۱۲ سال تحت نظر قرار گرفتند تا مشاهده شود که آیافعالیت جسمی با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی یا هر دلیل دیگری مرتبط است یا تاثیر آن معادل ترک سیگار است یا خیر.

– تجزیه و تحلیل ها نشان داد که انجام ورزش های سبک برای یک ساعت در هفته با هر گونه کاهش معنی داری در خطر مرگ و میر مرتبط نبوده ، اما فعالیت برای بیشتر از یک ساعت با کاهش ۵۶ درصدی این خطر مرتبط بود.

– کمتر از یک ساعت فعالیت بدنی شدید با کاهش ۳۷ درصدی مرتبط بوده و اختصاص زمان بیشتر برای انجام این ورزش ها این خطر را برای بیشتر از ۴۹ درصد پایین آورده بود.

 – کسانی که به طور منظم فعالیت های بدنی شدید انجام می دادند در مقایسه با افرادی که فعالیت نداشتند، به طور متوسط ۵ سال بیشتر عمر کردند.

– در مجموع، نیم ساعت فعالیت جسمی (سبک یا سنگین) ، در شش روز هفته با ۴۰ درصد کاهش مرگ و میر ناشی از هر علتی مرتبط بود.

– طبق یافته های تحقیق (که در مجله the British Journal of Sports Medicine منتشر شده است) :خطر کاهش مرگ و میر بین افراد فعال و غیرفعال حتی در سن ۷۳ سالگی هم قابل توجه بود.

– دکتر یان کمبل می گوید: ما می دانیم که ورزش نکردن حتی از سیگار کشیدن هم ناسالم تر است.

– اما این تحقیق نشان داد که به طور واضحی فعالیت کردن، حتی در افراد مسن هم می تواند امید به زندگی را برای پنج سال افزایش دهد.

– فعالیت جسمی در هر مرحله ای از زندگی باعث سلامتی عمیق جسمی، احساس شادی، ابتلای کمتر به بیماری ها و طولانی شدن عمر می شود.

منبع: hidoctor 

بارگذاری بیشتر در زندگی سالم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه به سحرخیزی عادت کنیم

بیایید باهم به سحرخیزی عادت کنیم. اگر شماهم تمایل دارید بر خواب آلودگی صبحگاهی خود غلبه کن…