خانه سلامت نکات سلامت بیماری ها چگونه مانع بالا رفتن سطح کلسترول شویم

چگونه مانع بالا رفتن سطح کلسترول شویم

1 دقیقه خوانده شده
0
0
105

حتماً زیاد درباره‌ی پایین آوردن سطح کلسترول شنیده‌اید. اما قبل از آن چگونه می‌توان مانع بالا رفتن آن شد؟در ادامه در بخش سلامت با چاره کار همراه باشید.

افزودن ورزش به روال روزانه:
ورزش فواید بسیاری برای قلب دارد – از جمله پیشگیری از کلسترول بالا و بیماری‌های قلبی. انواع متفاوتی ورزش برای شما وجود دارد، مانند ورزش‌های ایروبیک.همه‌ی این ورزش‌ها بدن شما را نرم و سطح کلسترول را پایین نگه می‌دارند.

content1

تفاوت چربی‌های اشباعی و غیراشباعی:
برخی چربی‌ها برای پایین نگه‌داشتن سطح کلسترول شما مفیدند و برخی دیگر آن را بالابرده و خطر مشکلات قلبی در آینده را زیاد می‌کنند. دانستن اینکه کدام چربی‌ها کلسترول را افزایش می‌دهند می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های قلبی کمک کند.

content2

رژیم غذایی کم کلسترول و کم چربی:
خوردن چربی کم این روزها در بین مردم رواج یافته است – دلیل آن تنها کمک به کاهش وزن نیست بلکه فوایدی برای سلامت قلب شما دارد. سبزیجات، میوه‌ها و غلات از خوراکی‌های لذیذی هستند که می‌توانید بدون چربی یا کلسترول زیاد از آن‌ها لذت ببرید.

content3

سیگار را کنار بگذارید:
زمانی که صحبت از سیگار کشیدن می‌شود بیشتر افراد به بیماری‌های ریه فکر می‌کنند. با این وجود باید بدانید سیگار کشیدن مضرات بیشتری دارد. در حقیقت سیگار می‌تواند سطح کلسترول خون را بالابرده و باعث بیماری‌های قلبی شود.

content4

کاهش استرس در زندگی روزانه:
با اینکه استرس به ما کمک می‌کند از برخی شرایط بد در زندگی فرار کنیم اما استرس مداوم می‌تواند باعث بیماری قلب شود. تحقیقات نشان داده‌اند استرس مداوم می‌تواند روی سطح کلسترول تأثیرگذار باشد. یادگیری چگونگی کاهش استرس در زندگی می‌تواند به تعادل سطح کلسترول و سلامت قلب کمک کند.

content5

راه‌های دیگر پیشگیری از کلسترول:
راه‌های دیگری نیز برای جلوگیری از بالا رفتن کلسترول وجود دارد. کاهش وزن و توجه به داروهایی که سطح کلسترول را بالا می‌برند ترفندهایی عالی برای جلوگیری از بالا رفتن سطح کلسترول و کاهش خطر بیماری‌های قلبی هستند.

content6

منبع: wiki.5040

بارگذاری بیشتر در بیماری ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توان سندروم روده نشت کننده را تشخیص داد

آسیب دیواره روده و خروج ذرات غذایی بزرگتر از آن به نام سندرم روده نشت کننده شناخته می شود.…