خانه خانه داری نکات خانه داری چگونه لباس هایی بدون چروک داشته باشیم

چگونه لباس هایی بدون چروک داشته باشیم

1 دقیقه خوانده شده
0
0
67

برای داشتن لباس هایی بدون چروک در این بخش از نکات شستشو با چاره کار همراه باشید.

از حقه‌ی لیف خیس استفاده کنید:
ما بدون اتوهایمان نمی‌توانیم باشیم اما اگر یک روز پرمشغله‌ی شما با یک تپه لباس چروک شروع شود آرزو می‌کنید کار اتو زدن کمی اتوماتیک تر انجام می‌شد. در اینجا راه‌حلی برای شما آورده‌ایم.
لباس‌های چروک خود را با یک لیف مرطوب درون خشک‌کن بیندازید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید کار کند. بخار ناشی از لیف چروک‌ها را صاف خواهد کرد و زمان بیشتری به شما برای کارهای دیگرتان خواهد داد. می‌خواهید لباس‌های بیشتری داخل خشک‌کن قرار دهید؟ می‌توانید به‌جای لیف از حوله‌ی حمام یا حوله‌ی دست استفاده کنید.

لباس‌ها را تکان دهید:
شاید بخواهید یک دسته از لباس‌های مرطوب خود را کمی در خشک‌کن قرار دهید. اما با چرخیدن لباس‌های خیس در خشک‌کن ممکن است لباس‌ها با همان چروک‌ها و یا حتی بدتر از اول خارج شوند. بنابراین قبل از قرار دادن هر لباس در خشک‌کن آن را یک تکان محکم بدهید. جدا کردن و تکان دادن پارچه‌ها قبل از قرار دادن در خشک‌کن باعث می‌شود پس از شستشو به حالت اول خود برگردند. همچنین این کار به چرخش بهتر لباس‌ها در خشک‌کن و از بین رفتن چروک آن‌ها کمک خواهد کرد.

تجدیدنظری در تنظیمان خشک‌کن خود داشته باشید:
سرعت آرام‌تر چرخش و دمای کمتر به کاهش چروک‌ها کمک می‌کند – خصوصاً در لباس‌های پارچه‌ای. یک چرخش سریع در حقیقت چروک‌ها را بدتر می‌کند. تنظیمات ماشین خود را برای دمای کم و سرعت کمتر چرخش چک کنید.

اجازه ندهید لباس‌های خشک در ماشین بمانند:
برای پیشگیری از چروک شدن زیاد لباس‌ها و صرف زمان زیاد برای اتو کردن زمانی که صدای بوق پایان کار ماشین را شنیدید صبر نکنید. اگر لباس‌ها همان‌طور بمانند چروک‌ها به‌سرعت شکل می‌گیرند. از تنظیماتی استفاده کنید که لباس‌ها برای یک ساعت یا بیشتر متناوباً بچرخند.

به‌جای چلاندن لباس‌ها روی آن‌ها اسپری کنید:
روی لباس اسپری می‌کنید، آن را صاف‌کرده و به‌آرامی بکشید. سپس بگذارید لباس آویزان بماند تا خشک شود. این روش روی لباس‌های بافتنی و نخی سبک بهتر اثر دارد اما روی لباس‌هایی که لک پارچه باقی می‌ماند این روش را امتحان نکنید مانند پارچه‌های ابریشمی و ریون.

تی‌شرت‌ها و ژاکت‌ها را سه تا کنید:
مثل فروشندگان لباس‌های خود را تا کنید. با سه تا کردن لباس به‌جای از وسط تا زدن باعث می‌شوید چروک‌های ناخوشایند میان لباس شکل نگیرند.

منبع: wiki.5040

بارگذاری بیشتر در نکات خانه داری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه بوی بد کولر گازی رو از بین ببریم

ممکن است از کولر گازی شما بوی بدی به مشام برسه .این بوی غیر قابل تحمل از نگهداری بد کولر ا…