خانه خانه داری حیوانات خانگی چگونه به گربه‌مان آموزش دهیم روی وسایل خانه ادرار نکند

چگونه به گربه‌مان آموزش دهیم روی وسایل خانه ادرار نکند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
153

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که گربه تان همیشه یا گاهی در خانه ادرار می کند. در این صورت مهم نیست که چند بار و چه تعداد بستر برای ادرارش تهیه کرده اید، در هر صورت نظافت و شستشوی جای جای منزل خسته تان خواهد کرد، زیرا مجبور هستید هر لحظه او را زیر نظر بگیرید تا مبادا در گوشه کنار خانه ادرار کند.

چه کاری می توانیم انجام دهیم ؟

این مشکل در بین گربه ها بسیار عمومی بوده، از اصول آموزش های اولیه در تربیت آنها حساب می شود. تخمین زده می شود که از هر ۱۰ گربه یکی از آنها در طول زندگی خود در مورد مکان ادرار کردن خود نافرمانی خواهد کرد. بنابر این باید دید برای تغییر این وضعیت (اگر در طی زندگیش دچار حادثه خطرناک یا تصادف نشده باشد)چه تلاش هایی می توانیم انجام دهیم؟

در ابتدا با بردن گربه خود نزد دامپزشک، مطمئن شوید در سلامتی کامل به سر می برد. اگر او آسیب دیده باشد با هیچ روش تربیتی قابل اصلاح نیست و قبل از آموزش باید درمان شود. گاهی امکان دارد بیماری مزمن داشته باشد که حتی پس از درمان ممکن است دوباره بیماری علایم خود را نشان دهد.

اگر دکتر دامپزشک سلامتی او را اعلام کرد، در گام بعدی، او را در یک برنامه دو هفته ای در جعبه مخصوص گربه یا سگ نگه دارید. اما چگونه؟ در جعبه ای که گربه را در آن نگه می دارید باید مکانی برای دستشویی او در نظر بگیرید همینطور نباید فرش یا موکتی در اطراف این جعبه باشد. در طول این دوره با او بازی کنید، نوازشش کرده و به او محبت کنید، اما اگر شما به طور مستقیم با او درگیر نیستید، باید مراقب محدوده رفت و آمد او باشید تا هیچ فرصتی برای رفتن روی تخت، مبلمان یا فرش و ادرار کردن روی آنها پیدا نکند. شما در حال ایجاد کردن یک عادت جدید در او هستید، پس به شدت توصیه می کنیم در این دو هفته برای او زمان بگذارید.

اگر او با خوشحالی در گوشه و کنار خانه ، خارج از جعبه ادرار می کند، قفسی برای او تهیه کنید که دارای دو قسمت باشد، در یک سمت آب و غذایش را قرار داده، در سمت دیگر دو یا سه نوع متفاوت از خاک مخصوص ادرار گربه را بگذارید که بتواند یکی از آنها را انتخاب کند، هر چند که در واقعیت انتخابی وجود ندارد.

در نهایت، فراموش نکنید در زمانی که او را در این جعبه نگهداری می کنید هر روز باید برای نظافت آن تلاش کنید. از اسپری خوشبو کننده برای معطر کردن فضا استفاده کرده تا گربه شما با تمایل در آن مکان بماند. مخصوصا دقت کنید در محل خواب و غذا خوردنش هیچ اثری از ادرار باقی نمانده باشد، زیرا انگیزه ای خواهد بود برای برخی از گربه ها تا با ادرار بیشتر بستر خود را خنک کنند.

بارگذاری بیشتر در حیوانات خانگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه پر کنی کاسکو را درمان کنیم

پرکنی یک نوع بیماری شایع در طوطی سانان مخصوصا کاسکوها و کاکادوها محسوب می شود. برای اطلاعا…