خانه خانه داری نکات خانه داری چگونه از پاکت‌های سیلیکاژل استفاده کنیم

چگونه از پاکت‌های سیلیکاژل استفاده کنیم

2 دقیقه خوانده شده
0
1
295

پاکت‌های سیلیکاژل استفاده های زیادی دارد با چاره کار همراه باشید تا با استفاده های جادویی از این پاکت ها آشنا شوید

توی جعبه کفش ها بیشتر دیده می شوند یا موقع خرید ظرف و ظروف تازه برای آشپزخانه. شاید هم وقتی کت و شلوار تازه ای را به خانه می برید، توی جیب اش یکی از این بسته های عجیب و جادویی را پیدا کنید.  بسته هایی کوچک با عنوانی لاتین به نام سیلیکاژل. بیشتر ما هم با دیدن این بسته های کوچک آنها را دور می ریزیم و با ذوق سر خرید هیجان انگیزمان می رویم. اما مساله این است که این بسته های به ظاهر به درد نخور خیلی جاها می توانند کارساز باشند. جاهایی که اصلا فکرش را نمی کنید!

بنشن و غلات

اگر در مناطق همیشه بارانی و ابری کشور زندگی می‌کنید این نکته برای شما باید بیشتر اهمیت داشته باشد. اینکه چه طور بار و بنشن خودتان را از نمدار شدن دور نگه دارید. هرقدر هم از ظرف‌های دربسته استفاده کنید باز فایده‌ای ندارد مگر اینکه توی هر ظرفی یکی از پاکت‌های سیلیکاژل را بیندازید. دیگر خبری از نم و خرابی بنشن‌ها نیست!

جعبه ابزار

برای دور نگه داشتن ابزرآلات و خرت و پرت‌های فنی خانه از خطر زنگ زدن هم می‌توان از سیلیکاژل استفاده کرد. توی جعبه ابزار یک سیلیکاژل بگذارید و با خیال راحت جعبه را در انباری قرار بدهید.

کتاب های قدیمی

کتاب‌های قدیمی درخانه ارزش زیادی دارند اما خیلی‌ها موقع خواندن این کتاب‌ها از بوی نای صفحات کتاب خوششان نمی‌آید. از طرفی کتاب‌های قدیمی به مرور زمان به خاطر جذب بیشتر رطوبت هوا از بین می‌روند. برای حفظ آن‌ها کافی است همه را توی یک کیف یا ساک بگذارید. البته با یکی دو پاکت سیلیکاژل!

گل خشک ها

خیلی از ما عاشق خشک کردن گل‌ها هستیم. به خصوص گل‌هایی که در مناسبت‌های خاص از عزیزی هدیه می‌گیریم. معمولا خشک کردن گل‌ها هم حسابی وقت گیر است و گاهی بی‌نتیجه. برای اینکه خیالتان از بابت یادگاری‌های ظریفتان راحت باشد همه را توی یک جعبه یا نایلون بزرگ بگذارید و با یکی دو پاکت سیلیکاژل به حال خودش بگذارید. سیلیکاژل‌ها گلبرگ‌ها را به سرعت و به زیبایی خشک می‌کنند!

حوله ها

توی فصل زمستان خشک کردن حوله‌ها مصیبت است. هر قدر هم که حوله‌ها خشک به نظر برسند باز هم انگار که بوی نایی در ته تار و پودهای آن‌ها باقی مانده. برای خلاص شدن از این حال و هوای نمدار توی کمد یا کیف مخصوص جمع آوری حوله‌های خانه چندتایی پاکت سیلیکاژل قرار بدهید.

ساک ورزشی

توی کیف مخصوص باشگاه ورزشی تان همیشه یکی دو بسته از پاکت‌های کوچک سیلیکاژل داشته باشد. این طوری نه دیگر خبری از باکتری‌ها هست و نه بوی نامطبوع!

عکس های قدیمی

رطوبت بد‌ترین دشمن عکس‌های قدیمی است. پس اگر دلتان به حال عکس‌های قدیمی خانه می‌سوزد بهتر است همه آلبوم‌ها را در جعبه‌ای بگذارید و در کنارشان هم چند تایی پاکت سیلیکاژل. دیگر با خیال راحت می‌توانید از تصویرهای یادگاری مراقبت کنید.

گوشی تلفن همراه

اگر روزی روزگاری خدای ناکرده گوشی تلفن همراه‌تان خیس شد اصلا نگران نشوید. کافی است بلافاصله باتری و کارت حافظه آن را خارج کنید و توی یک بطری در بسته حاوی سیلیکاژل قرار بدهید. یک شب تمام بگذارید‌‌ همان جا باقی بماند. فردا صبح همه چی امن و امان خواهد بود!

تیغ اصلاح

کافی است هر بار که اصلاح می‌کنید تیغ اصلاح صورت را توی محفظه سیلیکاژل قرار بدهید. دیگر نه خبری از زنگ زدگی هست و نه کندی زودهنگام تیغ. برای این کار یک ظرف فریزر که نصف آن از سیلیکاژل پر شده تهیه کنید و تیغ اصلاحتان را همیشه در آن نگه دارید.

رانندگی در روز بارانی

توی هوای بارانی قصد مسافرت دارید اما امان از بخار شیشه جلوی ماشین! خودتان را اذیت نکنید. یادتان باشد همیشه چند پاکت سیلیکاژل توی داشبورد داشته باشید. کافی است پاکت‌ها را روی داشبورد بگذارید. خودتان متوجه تغییر محسوس شرایط جوی توی ماشین می‌شوید!

دوربین عکاسی

دیگر نگران دوربین تان در روزهای برفی و بارانی نباشد و با خیال راحت زیر باران هم به کار عکاسی برسید. برای این که با قرار دادن لنز خیس و کارت حافظه و … در ظرف دربسته محتوی سیلیکاژل همه چیز به شرایط اولش بر می گردد!

منبع:cheee.ir

بارگذاری بیشتر در نکات خانه داری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه بوی بد کولر گازی رو از بین ببریم

ممکن است از کولر گازی شما بوی بدی به مشام برسه .این بوی غیر قابل تحمل از نگهداری بد کولر ا…