خانه سلامت تناسب اندام و تغذیه تناسب اندام چگونه می توانیم یک مکمل تقلبی را تشخیص بدهیم.

چگونه می توانیم یک مکمل تقلبی را تشخیص بدهیم.

6 دقیقه خوانده شده
0
2
113
مکمل

همانطور که اکنون بیشتر شما میدانید مصرف مکمل‌ها همیشه باعث رشد عضلات و قدرت نمیشوند.قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث چگونگی‌ تشخیص مکمل‌های تقلبی شویم بیایید به این مساله بپردازیم که چرا این پدیده روی میدهد.

برند‌هایی که وارد میشوند همیشه دارای قیمت بیشتری هستند.مسائلی نظیر وارد کننده، هزینه انتقال و دیگر موارد در کنار سود فروشنده باعث میشوند که این محصولات بسیار بیشتر از قیمت واقعی آنها به ما فروخته شود. این موضوع نه تنها باعث میشود که شما هزینه اضافی برای مکمل مورد نظر پرداخت کنید بلکه به این معنی‌ است که دانشجو ها و نوجوانانی که بخش عمده ای از بدن سازان را تشکیل میدهند مجبور به بررسی گزینه‌‌های دیگر به دلیل محدودیت بودجه خود شوند.

۱) لیبل محصول را بررسی کنید

مهم‌ ترین چیز در مورد تشخیص یک مکمل تقلبی انجام تحقیقات و بررسی لیبل محصول می‌باشد. مکمل‌های تقلبی معمولا دارای فونت‌های متفاوت، اشتباهات املایی، عدم تقارن آرم‌ها و حتی رنگ اشتباهی‌ نیز میباشند.حتی ممکن است شعار محصول نیز نادرست باشد پس اولین گام شما در جهت تعیین تقلبی بودن یک مکمل بررسی لیبل آن می‌باشد.اما یک مورد ناراحت کننده دیگر اطلاعات غذایی نادرست مکمل می‌باشد به این معنی‌ که برخی‌ از مکمل‌های تقلبی موادی را در لیست غذایی محصول ذکر میکنند که در نوع اصلی‌ آن موجود نیست.

۲) بررسی تاریخ تولید محصول

اگرچه این روال استاندارد برای خرید هر محصولی می‌باشد اما این مورد جایی است که دست بیشتر محصولات تقلبی رو میشود.معمولا تاریخ تولید مکمل‌ها در کف محفظه نگهدارنده یا در کنار درب آن یا به ندرت روی خود مکمل ثبت میشود. هر سه مورد را چک کنید اگر تاریخ تولید ثبت نشده بود مکمل تقلبی می‌باشد.خود تاریخ تولید نیز باید منطقی‌ به نظر برسد زیرا بسیاری از مکمل‌ها هستند که روی آنها تاریخ تولید آینده ذکر شده است.مثلا شما یک مکمل را می‌بینید که روی آن تاریخ تولید سال ۲۰۱۹ ثبت شده در حالی‌ که شما در سال ۲۰۱۷ دارید آنها را میخرید.همچنین لات نامبر نیز باید چک شود. اگر فرمت آن درست نبود مکمل تقلبی می‌باشد.

۳) بررسی پلمپ محصول

بررسی پلمپ محصول از موارد بسیار مهم می‌باشد.دو بخش مهم می‌باشد که باید آنها را مشاهده کنید.اول از همه پلمپ بخش خارجی‌ درب محصول می‌باشد.اگر در این قسمت پارگی دیدید یا هولوگرام اشتباهی‌ می‌باشد یا حتی اگر حس کردید نحوه پلمپ مشکوک می‌باشد بهتر است که از آن محصول خاص دور بمانید.دوم اینکه هنگامی که محصول را باز کردید ببینید که آیا پلمپ زیرین آن موجود می‌باشد یا خیر.تمام کمپانی‌های مکمل سازی معمولا یک پلمپ نیز زیر درب مکمل قرار میدهند اگر محصول شما دارای آن نمی‌باشد بررسی کنید که آیا محصول اصلی‌ نیز همین ویژگی‌ را داراست یا خیر اگر محصول اصل دارای این پلمپ بود ولی‌ مکمل شما آن را ندارد پس محصول تقلبی است.

۴) هولوگرام ناصحیح

راحت‌ ترین راه برای تشخیص یک مکمل تقلبی از طریق هولوگرام آن می‌باشد.از آنجایی که هولوگرام برند‌های معروف به سرعت قابل تشخیص هستند پس هولوگرام ناصحیح میتواند دو معنی‌ داشته باشد.بخش اول این است که هولوگرام/لوگو کلا نادرست می‌باشد و بخش دوم این است که لوگو صحیح یا ناصحیح در جایگاه نادرست استفاده شده است.اگرچه این موضوع کمی‌ پیچیده به نظر می‌رسد اما هدف این است که شما بهترین مکمل را خریداری کنید.

۵) طعم بد

این مورد احتمالا آخرین کاری است که باید انجام دهید اما زمانی‌ این کار را انجام دهید که بتوانید. مکمل های خود را عوض کنید.بعد از اینکه مکمل را درون مخلوط کن ریختید در واقع هیچ مکمل پروتئینی وجود ندارد که کامل حل نشود.اگر مکمل شما حل نمی‌شود تقلبی می‌باشد.همچنین اگر مکمل شما طعم عجیبی‌ میدهد بهتر است بیشتر آن را بررسی کنید.بحث طعم مکمل یک بحث سلیقه ای می‌باشد.طعم بد میتواند به این معنی‌ باشد که مکمل بو گرفته است یا ترش شده است و با طعم اصلی‌ مطابقت ندارد.مکمل‌هایی نظیر گلوتامین و کراتین بدون طعم هستند البته برخی‌ نوع طعم دار آنها نیز وجود دارد.مزه پودر آنها کاملا شبیه هم می‌باشد اگر اینطور نیست یا مکمل خود را عوض کنید یا بررسی بیشتری انجام دهید.

۶) بررسی بارکد یا (QR) کد

آخرین راه حل شما در تشخیص مکمل‌های تقلبی بارکد و (QR) کد می‌باشد.بارکد و (QR) کد منحصر به فرد بوده و تکثیر آنها دشوار می‌باشد.مکمل‌های تقلبی به احتمال زیاد از بارکد‌های یکسانی استفاده میکنند.گول این مورد را نخورید و بارکد محصول را آنلاین چک کنید.بهترین راه برای جلوگیری از خرید مکمل‌های تقلبی آگاهی‌ می‌باشد.

منبع: www.healthkart.com

بارگذاری بیشتر در تناسب اندام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توان کبودی را درمان کرد

کبودی تقریبا در تمام نقاط بدن مانند : دور چشم ، ساق پا ، دست ، پیشانی و غیره ممکن است که پ…