خانه مد و زیبای آرایش لوازم آرایشی چگونه می توان بوی عطر را ماندگار کنیم

چگونه می توان بوی عطر را ماندگار کنیم

0 ثانیه خوانده شده
0
0
151
بوی-عطر

شاید برای شما هم پیش میاد که صبح به هنگام خروج از خانه عطر می زنید و انتظار دارید تا پایان روز بوی عطرتان بماند، اما بعد از چند ساعت به سختی بوی عطر به مشامتان می رسد و به این نتیجه می رسید که نباید برای این عطر هزینه می کردید. اما راه هایی وجود دارند که به کمک آنها می توانید بوی عطرتان را در طول روز ماندگار کنید.

راهکارهای ماندگارتر کردن بوی عطر

عطر رو باید در زمان مناسب بزنید. اشتباه رایج بین افراد این است که عطر رو دقیقا قبل از بیرون آمدن از خانه می زنند، اما بهترین زمان بعد از حمام است. منافذ پوست بعد از حمام در بازترین حالت خودشون هستند و به همین دلیل عطر داخل پوست نفوذ می کند و برای مدت زمان بیشتری روی پوست شما می ماند.

عطرتان را در محیط گرم، مرطوب و زیر نور حمام یا دستشویی نگذارید، چون به مرور خاصیت خودش رو از دست می دهد. عطر باید در محیطی خشک، خنک و تاریک نگهداری شود.

قبل از عطر زدن بدنتان را مرطوب کنید. اگر دقت کرده باشید وقتی خاک خیلی خشک است آب دیرتر جذب آن می شود و جریان پیدا می کند. پوست بدن هم همین حالت رو دارد، اگر خشک باشد عطر روی پوست نمی ماند و به سرعت بخار می شود، هر چقدر پوستتان مرطوب تر باشد عطر بیشتر جذب آن می شود و در نتیجه برای مدت بیشتری می ماند.

عطر رو هیچ وقت مستقیم روی لباستان نزنید، چون نه تنها به خاطر الکل موجود در عطر لباس شما خراب می شود، بلکه بوی عطر به سرعت در معرض هوا از بین می رود.
همیشه سعی کنید عطر رو به صورت مجموعه ای همراه با صابون، افترشیو، کرم بدن، شامپو بدن و محصولات دیگر تهیه کنید. وقتی شما از محصولات دیگری به غیر از عطرتان با همان رایحه استفاده می کنید، رایحه مورد نظر شما ماندگار تر می شود.

منبع: مجله روبان

بارگذاری بیشتر در لوازم آرایشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توان لوازم آرایش خود را ضد عفونی کنیم

قبل از هر چیز بهتر است این واقعیت را بدانیم که تمام انواع لوازم آرایش این قابلیت را ندارند…